Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Väärtuse loomine kliendile

Veiko Pak, Kadarbiku Köögivili OÜ tegevjuht, selgitab alustavale ettevõtjale, milline idee tasub teoks teha ja millise lisaväärtuse eest on klient valmis rohkem maksma.
  • Tee selgeks, kas sul on olemas vahendid idee elluviimiseks.
  • Püüa leida õige aeg uue toote turule toomiseks.
  • Paku kliendile lisaväärtust, nii on ta valmis toote eest rohkem maksma.

Kadarbiku Köögivilja tooteid ei pea klientidele pikalt tutvustama, sest ettevõtte nimi räägib iseenda eest. Kui alustav ettevõtja soovib aga turule tulla uue tootega, tuleks enne läbi mõelda, kas idee elluviimiseks on olemas piisavad võimalused: nõudlus, materiaalne baas, teadmised.

Uue toote turule toomiseks on kaks võimalust. Esimene on vaadata, mida konkurendid on samalaadse tootega teinud ning kui edukas see on. Kui tahetakse luua aga toode, mille sarnast turul veel ei ole, tuleb tootjal endal rohkem katsetada. Oluline on tabada õige aeg, mil tootega välja tulla, sest mõneks asjaks ei olegi turg alati valmis, ehkki idee tundub ettevõtjale endale väga hea. Kui suudetakse õige aeg ära tunnetada, tuleb sellele pühenduda sajaprotsendiliselt. Toode peab olema tipptasemel, samuti teenindus ning valmisolek täita edasimüüjate ees võetud kohustused. Nii leiab uus toode tarbijate hulgas sellise vastuvõtu, mis vastab ettevõtja ootustele.

Viige ellu need ideed, mis pakuvad tarbijale lisaväärtust, sest selliste toodete eest on ta nõus rohkem maksma. Lisaväärtusena võiks pakkuda näiteks kiirust ja mugavust. Hea näide on beebiporgandid, mille hind on rohkem kui 2 eurot kg, samas kui tavalise porgandi kilohind on 0,25–0,30 eurot. Beebiporgandite puhul maksabki klient mugavuse eest.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.