Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Milliseid toetusi pakub KredEx alustavale ettevõtjale?

KredExi kliendihaldur Mihhail Knut selgitab stardilaenu tingimusi ning seda, millised võimalused on ettevõtetel ka hilisemas arengustaadiumis KredExist toetust saada.
  • Stardilaenu saab taotleda kuni kolmeaastane ettevõte.
  • Laenu summa on kuni 100 000 eurot, tähtaeg viis aastat.
  • Äriplaan peab olema realistlik ja hästi läbi mõeldud.
  • KredExist on võimalik ka hilisemas arenguetapis äritegevuse finantseerimiseks toetust saada.

KredEx pakub koostöös pankadega alustavatele ettevõtjatele stardilaenu, mille maksimaalne summa on 100 000 eurot, ja seda saab taotleda kuni kolmeaastane ettevõte.

Vähemalt 50 000 eurot saadud laenust tuleb investeerida põhitegevusse, ülejäänu võib minna käibekapitali finantseerimiseks. Laenu tähtaeg on kuni viis aastat. Kõiki alustajaid peaks julgustama asjaolu, et omaniku vastutus on stardilaenul kõigest 25%.

Laenu taotlemiseks tuleb koostada oma äriidee põhjal äriplaan ning pöörduda panga poole. Laenutaotlusele peavad positiivse vastuse andma nii pank kui KredEx.

Äriplaani koostamisel peab lühidalt kirjeldama, kes, mida ja kuidas tootma või teenust pakkuma hakkab. Vastata tuleb ka küsimusele, miks see teenus või toode on vajalik ja kes oleksid ostjad. KredExi kogemus näitab, et äriplaani koostamisel on laenutaotlejate suurim viga liigne optimism finantsprognooside tegemisel ja mõnikord on äriplaan koostatud ka lähtudes ainult ühest kliendist.

Alustav ettevõtja peab eelkõige ise uskuma oma ideesse, mille jaoks ta raha taotleb, ning suhtuma positiivselt panga või KredExi tehtud märkustesse. Vajadusel tuleb äriplaani parandada-täiendada ja kindlasti ei tohi alla anda. Paljud teistkordsed taotlejad saavad positiivse vastuse, sest nad on äriplaani palju paremaks muutnud.

Kredex pakub mitmeid laene ja käendusi ka siis, kui ettevõte ja selle vajadused hakkavad kasvama, näiteks seadmete ostmiseks tehnoloogialaenu või suurteks eksporditehinguteks ekspordilaenu. Samuti on KredEx valmis ettevõtjaid aitama teise firma üleostmisel.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.