Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Millal võiks alustav ettevõtja laenusooviga panga poole pöörduda?

  • Panga poole võib pöörduda ka ettevõtte algstaadiumis. 
  • Pank on ka selleks, et anda nõu ja hinnata riske 
  • SEB-l on 160 aastat kogemust alustavate ettevõtjatega.

Selleks et ettevõtja saaks oma firma käima lükata, pakub SEB Pank koos KredExiga kuni kolmeaastastele ettevõtetele stardilaenu. Selle laenu puhul on arvestatud, et ettevõttel ei ole varasemat finantsajalugu ega ka varasid, mida pantida.

Laenu taotlemisel vaatab pank kõigepealt sektorit, kus ettevõte tegutseb: kuidas sellel sektoril läheb ja mida on oodata tulevikus. Kindlasti uuritakse, milliseid tooteid või teenuseid plaanitakse pakkuda; missugune on ettevõtte senine finantsseis (kui see on olemas) ning milline on ettevõtte võimekus teenida püsivat rahavoogu. Vaadatakse ka ettevõtte äriplaani ning juhtide ja asutajate tausta: kas neil on varasemaid kogemusi ettevõtete juhtimisel või on see nende esimene ettevõtmine.

Kui ettevõtjal on tekkinud mõni idee, siis on vaja saada sellele võimalikult kiiresti palju tagasisidet. Üks, kellelt on mõistlik tagasisidet küsida, on pank. Esiteks on pangal pikk kogemus alustavate ettevõtjatega ning teiseks on tal oskus hinnata riske. Pangalt saab kõrvalpilgu oma äriplaanile ja väärtuspakkumisele: kas see on realistlik; kui unikaalne see on; milliste kuludega leitakse kliendid jne.

Alustav ettevõtja peab ise uskuma sellesse, mida ta teeb – kui endal usku ei ole, siis ei ole idee veel valmis ja seda tuleks lihvida. Tuleb ka meeles pidada, et ettevõtte käivitamine on raskem, kui alguses osatakse arvata. Aga ei tohi kaotada julgust ega ära väsida, sest teekonna lõpus ootab edu või väga oluline õppetund.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.