Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Miks on õige äripartner on oluline ning kuidas teda leida?

Magnus Wester, Ericssoni kommunikatsioonijuht, räägib, miks ei ole mõttekas ettevõttes kõike ise teha ning kuidas leida õige partner.
  • Kõike ei pea ja ei saagi oma ettevõttes ise teha.
  • Alustav ettevõtja peab tegema seda, mida kõige paremini oskab, ning leidma teiste ülesannete jaoks õige partneri.
  • Tuleb mõelda, kuidas luua oma toote-teenusega partnerile kõige rohkem väärtust.

Tihti on alustaval ettevõtjal suurepärane idee, kuid selle turule toomine võtab palju aega. Selleks et konkurentidest ette jõuda ning esimesena oma toode klientideni viia, tuleb kaasata partnereid. Koos saab panustada idee arendamisse ning toode-teenus jõuab kiiremini turule.

Mõistmaks, millist partnerit täpsemalt vaja on, tuleb vaadata oma ärimudelit. Alustav ettevõtja peab aru saama, mis on tema äri tuum, ning tegema ise seda, mida ta kõige paremini oskab. Kõik ülejäänu tuleb sisse osta või kaasata partnereid.

Õige partneri leidmine on aga päris keeruline, sest siin mängib suurt rolli inimeste omavaheline sobivus. Ilma selleta ei saa hea koostöö toimida. Magnus Wester soovitab leida inimesed, kellel on tõesti soov koostööd teha ning ühiseid eesmärke saavutada.
Kui selgub, et ühe või teise inimesega koostöö ei sobi, tuleks otsida seni, kuni leitaks õige.

Westeris sõnutsi tuleks esmalt ära teha kodutöö. Hea võimalus koostööpartneriteni jõudmiseks on oma valdkonna üritused ja messid, kus saab uusi kontakte luua. Kui tegemist on uue valdkonnaga, siis on mõttekas käia innovatsiooniüritustel, näiteks SEB Innovatsioonilaboril. Uusi partnereid on võimalik leida ka interneti teel.

Suurte ettevõtetega partnerlussuhete alustamiseks soovitab Magnus Wester selgeks teha, milles seisneb konkreetse ettevõtte äri ning kuidas väikeettevõte saab aidata sellel äril kasvada. Tuleks mõelda näiteks millelegi, mis on suurel ettevõttel kahe silma vahele jäänud, või teha midagi, mida nad juba teevad, veel paremini, et nii suurettevõttele väärtust pakkuda.

Partnerlussuhted muutuvad pidevalt. Oma tegemistes tuleb olla läbipaistev ning aus, vastasel korral kaob usaldus ja partner hakkab kellegi teisega koostööd tegema. Kui üks või teine pool soovib aga koostöö lõpetada, tuleb seda teha professionaalselt ning täita oma finantsilised ja juriidilised kohustused. 

Uudiskirjaga liitumisel olete alati kursis toimuvate seminaridega, kus saate küsida nõu oma ala ekspertidelt ja jagada kogemusi teiste ettevõtjatega.
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.