Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Miks ja kuidas muuta oma ärimudelit?

  • Eksperimenteeri oma ärimudeliga. 
  • Räägi klientidega, võta tagasisidet kuulda ning tee muudatusi. 
  • Vaata, kas konkurentide häid ideid saaks edasi arendada.
  • Kui sa ei küsi, siis sa ei saa ka teada.

Alustav ettevõtja peaks võimalikult palju oma värske ärimudeliga eksperimenteerima. Selleks on vaja rääkida potentsiaalsete klientidega, küsida nende arvamusi ja tagasisidet ning uurida vajadusi. Muudatuste tegemisel tuleb otsustada, milline idee võiks just sinu ärimudeli puhul kõige paremini töötada.

Testlio plaanis alguses oma teenust pakkuda väga erineva suurusega ettevõtetele, et piltlikult öeldes kõik maailma testijad kasutaksid seda platvormi. Nüüdseks oleme aga keskendunud selgelt suurkorporatsioonidele ning eksperttaseme testijatele. Meie jaoks on see kliendiprofiil ideaalne ja me jõudsimegi selleni tänu klientidega rääkimisele ja otsusele, mis on Testlio ärimudeli puhul kõige mõistlikum.

Inspiratsiooni parima ärimudeli leidmiseks saabki sellest, kui uurida kliendi vajadusi ja seda, mida konkurendid turul teevad. Vaadake konkurentide paremaid ideid ning mõelge, kas neid saaks paremaks muuta ja edasi arendada.

Selleks et klientidega rääkida, on vaja palju pealehakkamist ning julgust – ärge kartke küsida nende arvamust. Testlio kogemus näitab, et väga paljud kliendid on valmis aitama. Kui ei küsi, siis ei saagi teada, mida ja kuidas oma ärimudeli juures võiks paremaks teha.

Asutaja peab olema ühtlasi ka oma ettevõtte kõige parem müügimees ning võtma ühendust nende ettevõtetega, kellega tahab tulevikus koostööd teha.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.