Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Kuidas tuua oma saidile külastajad?

Optimeerige veebilehte ehk tegelege SEO-ga

Andke oma veebilehest otsimootoritele teada
Kui olete loonud uue veebilehe, ei tea sellest veel keegi, kaasa arvatud otsimootorid. Lihtsaim viis on informeerida oma lehest Google’it ja Bingi. Ärge unustage ka kodumaist Neti keskkonda.


Voo keskkonnas saate veebilehe lihtsalt ja mugavalt siduda eri tööriistadega.

Kontrollige, kuidas otsimootorid teie saiti näevad
Selleks kasutage otsimootorite pakutavaid tööriistu. Olulisimad on Google Webmaster Tools ja Bing Webmaster Tools. Võtke aega, et nende funktsioonidega tutvuda. Peamine eelis, mis nad teile annavad, on see, et te saate iga kord pärast sisu värskendamist otsimootorile sellest teada anda.


Google Webmaster Toolsi sisse logides saate juhendavast videost kiirelt teada, mida see tööriist teil teha aitab.

Tehke korralik märksõna analüüs
Enamik inimestest pöördub vastuste saamiseks otsimootorite poole. Vaadake, milliste märksõnade abil teie konkurentideni jõutakse ja pange kirja kõik teie äris olulised märksõnad. Seejärel selgitage eri tööriistade abil välja, milliseid märksõnu otsitakse kõige rohkem ja millistele populaarsetele sõnadele on konkurents kõige hõredam.
Märksõna analüüs on suur töö, kuid hästi tehtuna tasub see end kuhjaga ära. Täpsemad juhised leiate Andrus Purde blogist.


Selline näeb välja Andrus Purde blogis jagatud märksõna analüüsi põhi.

SEO ehk optimeerimise puhul on detailid olulised
Pange veebilehe sisulehtedele pealkirjad, mis annavad lehe sisu selgelt edasi. Hea pealkiri aitab otsimootori robotil teie veebi sisust paremini aru saada, see omakorda suurendab lehe võimalusi tõusta otsingutulemustes ettepoole.
Looge igale sisulehele unikaalne kirjeldus. Üldiselt piisab kirjelduseks paarist lausest, optimaalne kirjelduse pikkus on 150–160 tähemärki. Kirjeldus kuvatakse otsitulemustes teie lingi all ja see on esimene infokild, mille inimesed teie veebi kohta saavad. Seega kasutage kirjelduses mõnda olulist märksõna ja paigutage see kirjelduse algusesse.
Lisage igale sisulehele pilt. Säärase pildi kohta kasutatakse inglise keeles terminit „OG Tag“või „Open Graph Image“. See pilt on oluline siis, kui linki jagatakse (ja te ju väga tahate, et seda jagataks). Pilt läheb lingiga kaasa ja muudab selle palju atraktiivsemaks. Ka pilt peaks konkreetse lehe sisu edasi andma.
Väga tähtis on see, kuidas te pildifaile nimetate. Vaadake üle, et piltide failinimed ei oleks stiilis „6253pkf.jpg“, vaid et iga failinimi annaks edasi pildi sisu. Ühelt poolt võimaldab see veebirobotil teie saidi sisust hästi aru saada. Teisalt võite häid failinimesid kasutades oma piltidega ka Google’i pildiotsingus kõrgele kohale jõuda.


Voo platvormil on lehe SEO äärmiselt lihtne: igal alalehel on oma seaded, kust saate olulise info lisada.

Tegemist jätkub
Veebilehe optimeerimine nõuab suurt tööd, kuid sellegipoolest julgustan teid seda teekonda ette võtma.
Minu kirjutatu on detailirohke veebimaailma lühikokkuvõte. Nüansse, millega töötada, leidub tegelikult tohutult. Kui see teema teid huvitab või kui tunnete, et vajaksite abi, siis võtke minuga ühendust: helistage mulle telefonil 746 0064 või kirjutage aadressil .

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.