Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Kuidas luua toimiv meeskond?

Alustaval ettevõttel pole enamasti võimalik palgata n-ö A-rühma ehk parimaid spetsialiste. Kuidas luua toimiv meeskond, kes suudab luua ideid ja neid ka ellu viia? Nõu annab 1Office – Envoice partner Ivar Veskioja.
  • Alustaval ettevõtjal peab olema julgust oma ideed jagada.
  • Alati tuleb orienteeruda lahendustele, mitte probleemidele.
  • Ei tasu jääda Eesti turule kinni.

Ettevõtja kõige iseloomulikum joon võiks olla orienteeritus lahendustele, mitte probleemidele. Kui tullakse esimese äriidee peale, avastatakse sageli enda ümbert inimesi, kes räägivad, kuidas see idee ja äriplaan ei tööta. Neist pole kasu. Püüdke leida selliseid inimesi, kes toetavad teid, julgustavad teid oma teed käima ning pakuvad lahendusi. Selleks aga peab olema julgust oma ideid teistega jagada.

Äripartnerite ja meeskonna valikul on kõige olulisem isiklik hea läbisaamine, sest raske on teha äri inimestega, kellega puuduvad ühised huvid ning soov koostööd teha. Samas ärge unustage, et igasugune ettevõtlus vajab eri profiiliga inimesi: mõne jaoks on hästi kerge ideid välja mõelda, teisele sobib äri alustamine ja nende ideede elluviimine, kolmandale firma administreerimine. Noortel ettevõtetel on sageli võimekus jõuliselt ja kiirelt alustada, kuid edaspidi jääb teostajatest puudu.

Eesti kitsas turg seab ettevõtlusele tahes-tahtmata piiranguid, seega on oluline algusest peale mõelda suuremalt, et mitte koduturule kinni jääda. Esmajoones võiks noor ettevõtja turgude valikul mõelda, kas tal on selle ideega võimalik alustada mitmes riigis korraga. Nii on võimalik saavutada suuremat edu ja kui tegemist on uute ja kasvavate turgudega, võib see õnnestuda ilma, et peaks palju rohkem pingutama kui siin tegutsedes. Kindlasti on selleks aga vaja tugevat meeskonda.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.