Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Kuidas leida õige ärimudel?

Toimiva ärimudeli leidmiseks tuleb inimestega rääkida ja vaadata, mis mujal maailmas toimub. Seejärel tuleb paika panna õige strateegia ja gaasi anda, ütleb Taxify kaasasutaja Martin Villig.
  • Kui siseneda valge lehena mõnda valdkonda, on võimalik näha uusi võimalusi.
  • Toimiva strateegia puhul tuleb julgelt edasi liikuda.
  • Suhelge teiste inimestega – see toob väärtuslikke ideid ja loob võrgustikku.

Kui inimene tunneb mõnda ärivaldkonda väga hästi, siis on see ühest küljest väga positiivne – ta teab, kuidas see peab käima. Teisalt võib liiga suur valdkonnateadlikkus aga kahjuks tulla, sest siis kiputakse liiga kramplikult vanadest asjadest kinni hoidma ning ei julgeta proovida uusi. Meie ei teadnud Taxifyga alustades taksondusest just palju – sisenesime ärisse, hakkasime katsetama ning tõtt-öelda oleme kolme aastaga jõudnud juba kolmanda strateegiani. Seega, kui minna valge lehena mõnda valdkonda, võib seal näha hoopis uusi asju ja võimalusi. Ning kui tundub, et strateegia töötab, tuleb ainult gaasi lisada. Kui aga ei tööta, siis tasub asi kiirelt ära lõpetada ja mujale vaadata.

Toimiva ärimudeli leidmiseks on kaks võimalust: rääkida inimestega või googeldada, et näha, mis mujal maailmas toimib. Aasias ja Ameerikas on palju huvitavaid ärimudeleid, millest siin tõenäoliselt ei teatagi. Eesti väiksus seab küll teatavad piirangud, aga kindlasti on olemas huvitavaid ideid, mida tasuks proovida.

Ja muidugi toob uusi mõtteid rääkimine! Mina püüan iga nädal kolme–viie inimesega lõunal käia, et kuulata, millega teised tegelevad, neilt midagi õppida ning leida ideekilde, mida saaksin oma äris ära kasutada. Suhelge inimestega ja te leiate väärtuslikke kontakte ning ideid!

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.