Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Iglusaun: kaitske toodet jäljendajate eest võimalikult varajases etapis

Eesti käsitöösaunade valmistaja Iglusaun soovitab kaitsta oma toote tööstusdisaini võimalikult varajases staadiumis, sest kunagi ei tea, millal keegi analoogse asjaga välja võib tulla. Ettevõtte ühe asutaja Siim Endersi sõnul annab disaini seaduslik kaitsmine enesekindlust, et keegi ei hakka kohe samasugust toodet arendama, ning tõestab partneritele, et tegemist on tõsise asjaga.

Kõike ei ole mõtet ise toota. Pigem palgata alltöövõtjad, kes teevad töö ära kiiremini ja soodsamalt.
Kui ka asjad ei lähe lootuspäraselt, ei tohi alla anda. Algajal ettevõtjal peab olema järjekindlust.
Pigem kasutada tootmises online-tarkvara, kui hakata juurutama Excelit!

Iglusaun sai alguse sõpruskonna mõttest ehitada võimalikult ühtlase leiliga saun. Meie üheks konkurentsieeliseks on kindlasti see, et ümarat sauna on palju keerukam toota kui kandilist.

Lisaväärtust püüame anda brändi kaudu, sest puhtalt sellise tootega on raske välja mõelda lisaväärtuse punkte, mis ostmisel argumendina mõjuks. Oleme küll väga kliendikesksed, kuulame ja arvestame inimeste soovidega, kuid need ettepanekud peavad olema süsteemsed ning kindlasti ei saa me lubada, et kõiki soove arvestame. Alati on neid, kes tahavad midagi erilisemat, aga me peame ettevõttena mõtlema sellele, mida on mõistlik toota.

Eesti kliendilt on tagasisidet keeruline saada, sest ta ei kipu reeglina ise midagi ütlema. Oleme läinud seda teed, et küsime seda ise pärast sauna müümist, paneme olulised punktid kirja ja püüame neid lahendada. Alati ei lähe kõik kohe alguses ootuspäraselt, aga peab olema järjepidev.

Kui rääkida tootmise juures kasutatavast tarkvarast, siis olen seda meelt, et see on väga oluline. Ettevõte peab piltlikult öeldes teadma, kust tolm tuleb ja kuhu raha läheb, sest muidu puudub asjast täielik ülevaade. Kindlasti ei tasu hakata juurutama Excelit, sest on olemas online-tarkvarad, mille kuutasu pole üldse suur, aga mis aitavad väga hästi oma tootmist juhtida.

Uudiskirjaga liitumisel olete alati kursis toimuvate seminaridega, kus saate küsida nõu oma ala ekspertidelt ja jagada kogemusi teiste ettevõtjatega.
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta eAkadeemia külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.